Krzyżtopór na Majówkę

Krzyżtopór na Majówkę

Nie macie jeszcze planów na Majówkę?
Zamek Krzyżtopór przygotował kilka niespodzianek. Z racji panującej pandemii nie odbędą się zaplanowane na weekend majowy imprezy. Jednak wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku zapraszamy na spacery na świeżym powietrzu, po pełnych magii i tajemniczości murach Zamku Krzyżtopór.

W ramach pakietu Majówka 2021 oferujemy zwiedzanie zamku z mobilną bezpłatną aplikacją, która przedstawia wizualizacje obiektu w latach jego świetności.
1 i 2 maja odwiedzający nas turyści spotkają na zamku rycerzy, którzy przybliżą bogatą historię XVII wieku. Na stoiskach, które będą rozmieszczone na całym obiekcie, będzie można podziwiać ekspozycję dawnego uzbrojenia, pokazy żonglerki chorągwiami, pokazy walk na broń białą, pokazy działania muszkietu. Wszystkich śmiałków zapraszamy na strzelnicę łuczniczą.
W pierwszym dniu maja wyruszamy na poszukiwanie duchów przy blasku iluminacji podczas Nocnego Zwiedzania. Tym razem oprócz Białej Damy odwiedzającej każdej nocy zakamarki Krzyżtoporu, mamy wiadomość o odwiedzinach nowego tajemniczego gościa imieniem Stefan.
Zapisu na Nocne Zwiedzanie można dokonać w kasie biletowej, pod numerem telefonu 15 860 11 33.
3 maja odbędzie się "Lekcja archeologii Gminy Iwaniska" przygotowana przez Wioskę Neolityczną. Podczas lekcji można poznać techniki lepienia z gliny oraz zapoznać się z narzędziami z okresu neolitu.
Z uwagi na panującą pandemię prosimy o zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa oraz dostosowanie się do wytycznych bezpiecznego zwiedzania Zamku Krzyżtopór znajdujących się na tablicy informacyjnej przy kasie biletowej.