Niezwykłe wydarzenie muzyczne w Zamku Krzyżtopór

30 czerwca 2018r. na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbyła się uroczysta premiera Oratorium o Męczennikach Sandomierskich w roku 200-lecia Diecezji Sandomierskiej.
W klimatycznej  scenerii XVII wiecznego zamkowego dziedzińca wystąpił niezwykły chór utworzyły z kilku chórów działających w diecezji, m.in. młodzież z grupy OreMuz oraz ruchów duszpasterskich wspomagana przez chór Voce Angeli z Krakowa z udziałem muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej. Partie solowe wykonali: Joanna Wydorska (sopran), Aleksandra Gudzio (alt), Karola Lizak (tenor), Marcin Wasilewski-Kruk (bas).

Czytaj więcej

Majówka z Bractwem Rycerskim Miasta Nowa Dęba

To była niezapomniana Majówka w Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Rycerska biesiada oraz parada w wykonaniu Bractwa Rycerskiego  Miasta Nowa Dęba to tylko część  atrakcji, jakie czekały na odwiedzających Krzyżtopór.  Pokazy odbywały się od godz. 14-tej do 19-tej w tym czasie gościliśmy rekordową liczbę turystów, co stanowiło wymarzone rozpoczęcie nowego sezonu turystycznego.

Czytaj więcej

FERIE ZIMOWE W ZAMKU KRZYŻTOPÓR na wesoło i z pomysłem

Jak co roku Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe przygotowała dla dzieci z gminy Iwaniska bogatą ofertę zajęć podczas ferii zimowych. Zorganizowane zostały warsztaty – z dzielnicowym Radosławem Krakowiakiem, który omówił zasady bezpiecznego zimowego wypoczynku wypoczynku, przypomniał o numerach alarmowych oraz prawidłowych sposobach reagowania  na zagrożenia. Magdalena Baka – Niedbała  psycholog  z Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Opatowie przeprowadziła warsztaty temat bezpieczeństwa w sieci oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Uczestnicy wykonywali plakaty profilaktyczne oraz  małe formy witrażowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sztuka wystawiona przez Teatr Moralitet z Krakowa o tematyce profilaktyczno-edukacyjnej.

Czytaj więcej