Krzyżtopór na WAKACJE

Już w najbliższą niedzielę 26 lipca kolejna z cyklu ,,Niedziela z historią w tle” z Bractwem Rycerskim Zamku Szydłów.
Sierpień zaś to moc atrakcji dla naszych gości. .Już 8 sierpnia zapraszamy rodziny z dziećmi na nocne zwiedzanie PREMIUM. Na poszukiwaczy duchów czekamy już o 21.00 na zamkowym przebramiu skąd wyruszymy pod czujnym okiem Bractwa Rycerskiego na zwiedzanie w blasku iluminacji. Będą pojedynki na miecze oraz nauka tańca. Najbardziej wytrwali poszukiwacze zostaną mianowani na Rycerzy , a i na Damy Dworu będzie czekała niespodzianka ( na nocne zwiedzanie obowiązują zapisy tel 15 860 11 33). W niedzielę 9 sierpnia od godz. 12 tej do 17 tej Krzyżtopór należy do dzieci. Animacje, gry i zabawy, kącik artystyczny, malowanki i lepienie z gliny. Musztrę poprowadzi i przeszkoli wszystkich kandydatów na rycerzy Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba.
Na dziedzińcu zaprezentują się również lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.
Sierpniowy świąteczny weekend 15 - 16 sierpnia to WEEKEND NA SZLACHECKĄ NUTĘ. 15 sierpnia duża dawka humoru oraz rycerskich opowieści w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Zamku Szydłów oraz wieczorne nocne zwiedzanie PREMIUM. Zaś w niedzielę 16 sierpnia Turniej Kulinarnych Talentów w którym swoje umiejętności zaprezentują lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek o lokalnych potrawach i zwyczajach. W rolę prowadzących wcielą się Waszmościowie z Drużyny Eventów Historycznych SARMATA.
Wielkie ogniowe wydarzenie na zakończenie wakacji odbędzie się w sobotę 22 sierpnia. Wystąpi teatr ognia BOHEMA z widowiskiem teatralno - ogniowym .

Ze szczegółami można zapoznać się w wydarzeniach
Wakacyjna Zamkowa Akademia Rycerska,
Tropiciele Krzyżtoporskich duchów,
Weekend na szlachecką nutę -Rycerskie potyczki z Bractwem Rycerskim zamku Szydłów,
Turniej Kulinarnych Talentów z Drużyną Eventów Historycznych SARMATA,
Pożegnanie wakacji w Krzyżtoporze–Świętokrzyskie Legendy światłem opowiedziane pokazy i animacje teatrów ognia,