Majówka w Zamku Krzyżtopór na rycerską nutę

Piękny majowy weekend już za nami.  Zamek Krzyżtopór odwiedziły tysiące turystów, którzy mogli wybrać coś dla siebie z oferty przygotowanej przez organizatorów.

2 maja chętni wzięli udział w nocnym zwiedzaniu STANDARD podczas którego na najmłodszych czekało wiele atrakcji miedzy innymi przeciąganie liny na zamkowym dziedzińcu, pasowanie na rycerzy oraz damy dworu czy walki na miecze. Chętni mogli sfotografować się z Duchem Białej Damy oraz poczuć dreszczyk emocji zwiedzając z pochodniami zamkowe stajnie.

3 maja na zamek zjechało rycerstwo z Nowej Dęby. Wśród licznych atrakcji  turyści mogli podziwiać pokazy żonglerki  chorągwiami, pokazy  musztry muszkieterów i salwy z muszkietów oraz  pokazy musztry piechoty najemnej. Dla najmłodszych odbyła się gra terenowa oraz warsztaty tańca dawnego. Każdy  chętny mógł przymierzyć szlachecki strój  w rycerskiej przymierzalni zaś w zamkowej fosie można było postrzelać z łuku. Moc niezapomnianych wrażeń mieli uczestnicy nocnego zwiedzania PREMIUM, które odbyło się 4 maja.  Nocne zwiedzanie poprowadziło Bractwo Rycerskie Ziemi Opatowskiej. Po pięknym iście szlacheckim powitaniu zwiedzający w dwóch grupach wyruszyli na podbój Krzyżtoporu nocą. W sali balowej przy pięknej szlacheckiej muzyce odbyły się tańce a blask iluminacji oraz pięknie opowiedziana historia tego niezwykłego zamku pozwoliły uczestnikom przenieść się w niezwykłe czasy świetności Krzyżtoporu.

 Majowy weekend w Zamku Krzyżtopór możemy zaliczył do wyjątkowo udanych.  Zapraszamy jednocześnie na kolejne letnie imprezy plenerowe oraz nocne zwiedzania.