III Krzyżtoporski Festiwal Historii Światła i Ognia

25 sierpnia 2018r. Zamek Krzyżtopór w Ujeździe wielkim ogniowo - świetlnym pokazem pożegnał wakacje. Trzecia z kolei impreza plenerowa z cyklu Krzyżtoporski Festiwal Historii Światła i Ognia przyciągnęła do zamku tłumy turystów.

Teatry ognia BOHEMA I AMATUM przygotowały w tym roku wiele atrakcji, które rozpoczęły się od warsztatów oraz zabaw plebejskich z udziałem widzów, a następnie w programie mogliśmy zobaczyć kuglarzy żonglujący chorągwiami, dzieci mogły skorzystać z zabaw w mini  czarodziei oraz nauczyć się magicznych sztuczek.

Po zmroku na scenie pojawili się mistrzowie spektakularnych pokazów ogniowych czyli Teatr Ognia Bohema oraz mistrzowie pokazów laserowych Teatr Ognia Amatum.

W finale teatry ognia przygotowały wyjątkowe widowisko świetlno-muzyczne prezentujące walkę o niepodległą Polskę, od czasów Kazimierza Wielkiego do współczesności. Widzowie mieli okazję zobaczyć średniowiecznych polskich rycerzy walczących z Krzyżakami.  Zaprezentowali się również husarze w płonących skrzydłach, Szwedzi z okresu Potopu strzelający z muszkietów. Inscenizacja nawiązywała do tegorocznych obchodów 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości.