Wielki Bal w Krzyżtoporze

Za nami IV Krzyżtoporskie Spotkanie Rycerzy i Dam Dworu w Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Tegoroczny bal, który każdego roku gromadzi dzieci z gminy Iwaniska, należy do wyjątkowo udanych.

Ponad trzysta dzieci oraz ich rodziców skorzystało w tym roku z zaproszenia do Krzyżtoporu, by w pięknej zamkowej sali bawić się na balu kończącym karnawał. Przepiękne stroje księżniczek i rycerzy oraz wyjątkowe nastroje uczestników sprawiły, że zabawa była niezapomniana.

Mnóstwo atrakcji dla uczestników przygotowali organizatorzy – Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Całość zabawy poprowadził Dj. Doman, który w muzycznych rytmach bawił, zabawiał i animował iście po królewsku. Były bajkowe korowody, magiczny pociąg, festiwal baniek mydlanych oraz magiczna chusta Klanza.

Gwiazdą balu był Klaun Kluseczka – artysta cyrkowy, który przedstawił bogaty program artystyczny angażując w swoje pokazy małych rycerzy, księżniczki oraz dorosłą cześć publiczności. Pokazy były wspaniałą atrakcją, a cała widownia z zapartym tchem śledziła kolejne magiczne sztuczki. Niektórzy sprawdzili się w roli pomocników, inni sami wykonali cyrkowe akrobacje a cała widownia wielkimi brawami nagrodziła występ. Wszyscy uczestnicy balu otrzymali balonowe miecze oraz kwiaty z magicznego balonowego kramu.

Nie zabrakło oczywiście kącika ze słodkościami, pysznego poczęstunku oraz wielkiego pysznego Krzyżtoporskiego balowego tortu, który zapłonął magicznym ogniem na finał zabawy.

Wszyscy uczestnicy we wspaniałych nastrojach, pełni wrażeń opuszczali zamek Krzyżtopór w blasku iluminacji z nadzieją ze za rok spotkają się na kolejnym Krzyżtoporskim Spotkaniu Rycerzy i Dam Dworu.