Podsumowanie warsztatów Bożonarodzeniowych

Zdjęcie z podsumowania warsztatów Bożonarodzeniowych

Ostatnie dni na zamku były pracowite i radosne. To za sprawą warsztatów Bożonarodzeniowych w których brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe. Podczas warsztatów dzieci piekły i dekorowały pierniczki pod doświadczonym okiem Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Ujazdu, Łopatna, Iwanisk i Radwana. Na zajęciach artystycznych powstawały małe dzieła sztuki, które później znalazły swoje miejsce na wspólnie ubieranych choinkach. Dawkę wiedzy dostarczyły Panie z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opatowie, Panie Pedagożki ze szkoły w Ujeździe oraz Dzielnicowy Gminy Iwaniska – asp. szt. Radosław Krakowiak podczas prelekcji na temat zapobiegania uzależnieniom. Specjalnymi gośćmi byli Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek, który przyniósł słodycze dla dzieci i razem z nami ubierał choinki, oraz Święty Mikołaj we własnej osobie!

Mimo, że do Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, to przez ostatnie dni na zamku można było poczuć już magię świąt. W powietrzu unosił się cudowny zapach pierniczków, radosny śmiech i gwar rozmów.

Za wspólne spędzanie czasu oraz dużą dawkę wiedzy i umiejętności praktycznych serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to wydarzenie. To były cenne chwile, które duchem przybliżyły nas do Świąt Bożego Narodzenia.