Polish (Poland)
 

"KLUB SENIORA"

 

 
 

24 października 2013

 
 

Seniorzy w TEATRZE

W czwartkowy wieczór grupa seniorów z działającego przy Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór,"Klubu Seniora" spędziła miły wieczór w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oglądając spektakl "Hotelowe manewry, czyli błogi s-pokój". Wyjazd zorganizowała Instytucja Kultury wspólnie z członkami "Klubu Seniora”.
„Hotelowe manewry” Michaela McKeevera przenoszą nas do Ameryki lat czterdziestych ubiegłego wieku. Widz ogląda na scenie niewyszukany ciąg komediowych pomyłek, gagów i żartów. Czysta, łagodna, farsa. Jednym słowem oddech, odpoczynek od jakichkolwiek dylematów. Reżyserem i jednocześnie odtwórcą jednej z głównych ról jest Mirosław Bieliński, który wciela się w role dyrektora hotelu, próbującego ratować kłopotliwą sytuacje.
Spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności, a nagrodą dla wszystkich aktorów były długie i głośne brawa. Wizyta w teatrze dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych.
 
 


 
 
Klub Seniora został założony 10 sierpnia 2010 roku w Iwaniskach. Od 2011 działa przy Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Skupia 40 członków, którzy w aktywny sposób realizują cele i zadania klubu. Klub Seniora funkcjonuje od 3 lat i może poszczycić się wieloma działaniami i inicjatywami.
Od września 2012r. do marca 2013r członkowie Klubu realizowali projekt "Nowoczesny Senior". Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach programu odbywały się zajęcia z:

- bukieciarstwa i florystyki, w czasie których seniorzy wykonywali kompozycje kwiatowe, martwe natury, stroiki i ozdoby świąteczne oraz dekodowali szkło techniką decoupade,

 
 
 
 

- wikliniarstwa, na których poznawali technikę wyplatania z wikliny koszyków, mis oraz dzbanów

 
 
 
 

- aerobiku z elementami tańca towarzyskiego

 
 
 
 
Efekty pracy mogliśmy podziwiać na 2 wystawach zorganizowanych w Instytucji Kultury. Wystawa świąteczna w grudniu 2012 roku połączona była z kiermaszem świątecznym. Seniorzy zaprezentowali nie tylko kompozycje powstałe na zajęciach ale również własne rękodzieło, ręcznie zdobione bombki, mikołaje, dzbanki oraz kwiaty z orgiami, hafty, kompozycje świąteczne.
 
 
 
 
Druga wystawa odbyła się w marcu 2013 roku na której mieszkańcy gminy Iwaniska mogli podziwiać wytwory z wikliny tradycyjnej oraz papierowej. Wystawie towarzyszył również kiermasz świąteczny.
 
 
 
 
W marcu 2013 roku Seniorzy uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Wsi Kieleckiej do Tokarni. Wyjazd był niezwykle ciekawy. W programie było zwiedzanie, warsztaty z bibułkarstwa oraz wikliniarstwa.
 
 


 
     
 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone - IKZK w Ujeździe
ABM Projekt Kadeska Art ComputerHouse