Witamy na stronie internetowej Zamku Krzyżtopór. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z historią i ciekawostkami dotyczącymi jednej z największych atrakcji turystycznych w Polsce.

 

Polecamy naszą nową galerię zdjęć Zamku oraz naszą wirtualną wycieczkę. Wycieczka przedstawia Zamek z różnych okresów czasu i pór roku. Już niedługo Krzyżtopór zmieni swoje oblicze! Serdecznie Zapraszamy.

Liczymy na Waszą pomoc i wsparcie finansowe dla naszej koleżanki chorej na raka !!!

Zespół Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe.

klawisz

Wyślij SMS charytatywny

- to niewiele kosztuje ale wiele może pomóc

klawisz

Przekaż 1% podatku

klawisz

Regulamin Krzyżtoporskich Konfrontacji Bractw Rycerskich

klawisz

 

II Konfrontacje Bractw Rycerskich już za nami.

10 lipca 2016 na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe rywalizowały ze sobą kolejne dwa bractwa rycerskie: Drużyna Eventów Historycznych SARMATA z Barnowa Sandomierskiego oraz Bractwo Rycerskie Zamku Szydłów.

Więcej…

Szachiści walczyli w Krzyżtoporze podczas VII Grand Prix Gór Świętokrzyskich o puchar Wójta Gminy Iwaniska

Już po raz drugi szachiści Województwa Świętokrzyskiego stanieli do rywalizacji w wyjątkowym Turnieju, który odbył się w niedzielę 19 czerwca w murach Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Szachowe Hetman Ostrowiec oraz Świętokrzyski Związek Szachowy. Partnerami wydarzenia byli: Gmina Iwaniska, Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe  oraz  Miasto  Ostrowiec Świętokrzyski.

Więcej…

I z cyklu Krzyżtoporskich Konfrontacji Bractw Rycerskich zakończone.

Za nami pierwsza z trzech tegorocznych imprez plenerowych z cyklu ,,Krzyżtoporskie Konfrontacje Bractw Rycerskich”.

1 maja na dziedzińcu Zamku Krzyżtopór w Ujeździe rywalizowały: Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba i Zamojskie Bractwo Rycerskie.

Więcej…