Witamy na stronie internetowej Zamku Krzyżtopór. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z historią i ciekawostkami dotyczącymi jednej z największych atrakcji turystycznych w Polsce.

 

Polecamy naszą nową galerię zdjęć Zamku oraz naszą wirtualną wycieczkę. Wycieczka przedstawia Zamek z różnych okresów czasu i pór roku. Już niedługo Krzyżtopór zmieni swoje oblicze! Serdecznie Zapraszamy.

Liczymy na Waszą pomoc i wsparcie finansowe dla naszej koleżanki chorej na raka !!!

Zespół Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe.

klawisz

Wyślij SMS charytatywny

- to niewiele kosztuje ale wiele może pomóc

klawisz

Przekaż 1% podatku

klawisz

 

 

Ferie zimowe pełne atrakcji

Ponad setka dzieci z gminy Iwaniska skorzystała z bogatej oferty spędzenia wolnego czasu przygotowanej  przez Instytucję Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Przez dwa tygodnie dzieci brały udział w zajęciach artystycznych, warsztatach z robotyki oraz turniejach - szachowym i tenisowym. Były wyjazdy do kina oraz nauka przez doświadczenie.

Więcej…

Szachiści gościli w Krzyżtoporze

14 czerwca 2015r. na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe został rozegrany Turniej Szachowy w ramach VI Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Przy szachownicach zasiadło stu dwudziestu zawodników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach: Open, do lat 18, do lat 10 oraz Szachy w Szkole.

Więcej…